Jdi na obsah Jdi na menu
 


Draci

 

Draci jsou bytosti , které žijí  nedaleko člověka. http://whiteriders.bloger.cz/obrazky/reslofik.bloger.cz/cerny.gifDokáží létat a dštít (chrlit) oheň, který spálí vše co může.

 

něco o potravě draků

 

 
 

DRAČÍ POTRAVA

Složení: Ačkoli každý drak je na tom trochu jinak, celkově považuju za nejlepší označení slovo všežravec. Složení potravy je velmi různorodé od úplných vegetariánů po masotariány a všechno mezi tím. Oběvily se taky perly, mořské časy a minerály, zřejmě pro doplnění stopových prvků a tvorbu ohně. Čistě býložraví draci jsou v menšině, a buď jsou velmi malí a živí se hmyzem a ovocem, nebo dokáží ztrávit dřevo. Pak by si klidně mohli dá ráno strom a létat (protože let a možná chrlení ohně jsou nejspíš energeticky nejnáročnější dračí činnosti.). Ještě další variantou je prostě extrémně výkonný systém trávení. Neinteligentní dračí druhy mohou být i mrchožrouty. A inteligentní možná nakonec taky. Samozřejmě, nám to připadá odporné, ale draci mohou mít úplně jiná měřítka.

Kromě základních věcí se dají čekat i pochutiny, např. sladké, pravděpodobně získané od lidí nebo jiných menších rozumných druhů. Osobně považuju za pravděpodobnou tepelnou úpravu. Jistě, draci jsou přizpůsobeni i ke konzumaci syrového masa, ale to my taky a k večři si ho nedáváme. Navíc s jejich ohněm bude proces tepelné úpravy o dost jednodušší-i když, aby na úpravu zas nevydali víc energie než kolik získají.

Princezny: Mýtus o tom že draci jedí princezny je očividný nesmysl. Za á, jak drak pozná že dotyčná je princezna a ne vesnická holka ktetrou oblékli do hezkých šatů? Za bé, nastaly by komplikace s dotyčným králem a jeho armádou a za cé, princezen není tolik a draci by brzo pomřeli hlady.

Rozuumné druhy jako potrava: Zase, draci mohou mít úplně jiná etická měřítka než my, ostatně etika je část filozofie a v podstatě výplod společnosti. Protože dračí společnost je pravděpodobně jiná, jejich etika bude taky jiná, což neznamená že musí máít nutně jiný poměr ke konzumaci rozumných druhů než my. Navíc je otázka jestli se lidská rasa vejde do významu slov "rozumný druh"...někteří draci nicméně lidi konzumují (Equitrax), někteří si pochutnají i na jednorožci (Melden), na druhou stranu někteří mají vyložený odpor ke konzumaci čehokoli koňovitého. Zajímavá otázka je, jestli by se u draků mohl vyskytnout kanibalismus...pokud by poměr ke konzumaci čehokoli inteligentního nebyl vyloženě záporný, to je první podmínka. Jinak možná že ano. Třeba rituálně místo pohřbu...co my víme. Spíš ale asi ne vzhledem k technickým problémům např. s šupinami.

Sůl: Predátoři obvykle získávají sůl z těla kořisti. Takže masožraví draci by solit nemuseli, ale vegetariáni by někde asi sůl brát museli, pokud za ni nemají nějakou náhražku. Možná dokážou pít a zpracovat mořskou vodu...

Alkohol, drogy, omamné látky: Dost možná...na druhou stranu, draci obvykle mají značnou schopbost metabolizovat jedy, takže je otázka jestli na ně vůbec něco zabírá. Pokud jde o morální a společenskou stránku věci, tu neodhadneme.

Četnost jídel: Někteří draci dokážou dlouho nejíst a pak se pořádně nacpat, to ovšem předpokládá že nenastane žádná velká spotřeba energie (let, lov...). Věřil bych tomu že drak je schopný se nafutrovat a pak si pár set let zdřímnout.

 

Drak je ve velkém množstvím kultur považován za magického tvora. I proto lidé narození pod vládou tohoto bájného zvířete disponují ušlechtilou a vitální povahu. Je obvykle středem pozornosti a má svůj klub fanoušků. Pokud u někoho spatříte šlechtické způsoby, vězte, že bude zrozený v roce Draka.

Draci jsou zdrojem energie. Správný Drak by měl být ztělesněním principu Ohně. Svojí činorodostí, dynamičností, rázností, průbojností a bezedným entuziasmem je neohrozitelný.

Díky tomu je Drak silný protivník, který zastraší každého. Na druhou stranu je to silný zachránce. Když cítí, že je potřeba pomoci, pomůže.

Přestože je pro zrozence v roce Draka přirozené vyjadřovat se vybraně, jsou momenty, kdy se nechá vyprovokovat ke konfliktu a arogantnímu chování. Můžete si být jistí, že o tom co řekne, je přesvědčený celým svým tělem. V případě naštvání se Drak kousne a není s ním možná žádná rozumná diskuze. O to víc překvapí, že po proběhnutí konfliktu na vše rychle zapomene.

Drak málokdy stojí se založenýma rukama na místě. Musí mít vždy nějakou náplň, neustále se za něčím žene. Spokojený Drak musí plnit naléhavé poslání. I proto mnoho z nich dosáhne zajímavých úspěchů. Draku velice často učarují Opice. S bystrou Myší si také výborně rozumí. Okouzlí ho i moudrý Had. Buvol je znamení taktéž se silnou autoritou, proto zde bude docházet ke střetům. Nejhorší vztah nastává s podezřívavým Psem. Zbylá znamení budou udržovat s Drakem příjemné kontakty.

charakter

Jako většina bytostí i draci jsou děleni na dobré a zlé. Málokdo mohl proniknout do tajů dračí magie a moudrosti. Nenechte se plést řečmi o tom že draci jsou jako zvířata a nejsou schopni myslet. Ne, tak to vážně není, draci jsou inteligentní a velice chytří tvorové, i když existují výjimky a určité druhy které opravdu jsou spíše zvířata.

  Draci jsou známí asi hlavně svojí oblibou lesklých a třpytivých šperků, kovů a kamenů. Je také zmínka o tom že své nejoblíbenější kousky draci očarovávali tak, aby kdyby jim je někdo vzal, náhle onemocněl, nalepila se na něj smůla nebo dokonce se proměnil v draka.

  Draci měli také hodně nepřátel např. rytíře, mágy a spousty jiných lidí kteří se jich bály. A tak byli draci přirozeně velmi odolní. Jejich kůže byla velice silná, dokázala odrazit každý šíp (kromě elfských šípů) a také absorbovala neuvěřitelné množství magické energie. Nejméně odolnými částmi jsou oči a někdy i křídla.

  Draci mezi sebou, jinými živočichy a s lidmi komunikovali pomocí telepatie. Takto se mezi sebou dorozumívali a dokázali i telepaticky poslat obraz určitých míst, věcí nebo něčeho jiného. Také dokázali nazírat určitou scénu nebo rozhovor. Ale čím dál byli mezi sebou komunikující dál, tím bylo spojení slabší, někdy se stalo že se ztratilo úplně.

  Jelikož draci museli často odolávat útokům, vynalezli způsob metamorfózy tedy jak měnit své tělo tak aby bylo podobné strukturou a tvarem okolnímu prostředí. Byli v tom tak pokročilí že na sebe někdy dokázali vzít i lidskou podobu. Také ale měli spoustu jiných věcí užitečných pro válečníky a pro mágy, kvůli nímž byli hromadně vybíjeni. Např. nejvíce ceněna byla jejich kůže která byla velice nejen magicky odolná, jejich jazyk a krev (věřily ve schopnost porozumět řeči zvířat), dále pak jejich zuby a drápy. Z nich se vyráběly hlavně šípy a kopí, které byly jedovaté pro elfy. Dračí šupiny na pancéři měli dar odrazit jakýkoliv šíp či oštěp. Draci byli dříve chápáni jako symbol chaosu a často byli spojováni se silou živlů.

reslofik.bloger.cz/draci.jpg

Dračí křídla jsou vyvinuté na principu paže kteréhokoliv živočicha, to jest, že sestávají z palce a čtyř velmi dlouhých prstů spojených blánou, jako u netopýra. Je důležité pochopit, že stavba ramene, paže a ruky je stejná jako odpovídající stavba dračích křídel (obrázek). Je také důležité chápat, že blána křídla není přirostlá blízko u ramene, jak můžou chybně ukazovat některé biologické náčrty, ale blízko spodní čèásti zad draka přiléhá ke stehnu.To je velmi důležité, protože jestliže by křídla byla připojená ke hřbetu u ramen, drak by létal, ale pouze ve svislém postavení - hlavu nahoru, zadek a ocas dolů - a to by byla vážná nevýhoda pro rychlost a také pro manévrovatelnost. Když jsou křídla připojena až u kyčlí, drak může létat v horizontální pozici a používání hlavy a ocasu jako kormidla dovoluje velkou manévrovatelnost (přinejmenším určitě vyšší, než ve vertikálním postavení). To také připouští větší povrch křídel ( rozhodující prvek v létání).

/obrazky/reslofik.bloger.cz/anatomdrak.jpg

Draci
Kdysi dávno jsme žili i zde na Zemi. Přišli jsme sem dávno před člověkem, když byl svět ještě mladý. První lidé nás nazvali draci, proč to už zřejmě nikdo nezjistí. Ale protože dnes již Zem s lidmi neobýváme, myslím, že bych nás vám měl trochu přiblížit.Od čenichu po konec ocasu měříme tak průměrně okolo deseti metrů, ale je to různé. Samci bývají výrazně menší než samice. Pohybujeme se po čtyřech, létáme jen velmi zřídka. Většina z nás není moc dobrými letci, i když v případě potřeby dokážeme s využitím vzdušných proudů urazit i velké vzdálenosti. Nicméně na nějaké akrobatické kousky je většina z nás příliš těžká, kam můžeme tam raději dojdeme po svých, obzvláště s přibývajícím věkem, byť se dožíváme běžně řádově desítek tisíc let. Jedině Vélon a jeho děti a Sithan s Axolem jsou dokonalými letci, ale u nich je to dar Akry Indry, aby mohli plnit své poslání, k němuž byli vybráni.Jak si můžete povšimnout, pro mnoho z nás jsou charakteristické nejrůznější rohy a trny. Oči máme zeleno - žluté barvy a vidíme velmi dobře ve dne i v noci, ale přechod mezi světlem a tmou nám činí potíže. Za šera jsme proto téměř slepí. Naše nejúčinnější zbraně jsou ostré zuby a drápy, někteří z nás mohou mít na konci ocasu velmi ostré břity. Avšak prosluli jsme pro svou schopnost chrlit z nozder oheň. Oheň vzniká samovznícením vysoce zápalného plynu. Severští draci se naučili využívat stlačeného dusíku k zmrazování nepřátel. Jak vidíte, není na nás nic magického. Alespoň na většině.Náš svět za hranicemi vaší reality stvořila Akra Indra. Odkud přišla a kdo doopravdy je, to neví nikdo z nás. Prý vznikla společně s vaším světem a vládne obrovskou mocí. Je Strážkyní věčnosti a tajemství nesmrtelnosti. Byla to ona, kdo vyvolil skupinu draků, aby střežili a spravovali Draconor - svět, kam většina draků odešla po Velké válce, a místo, jenž je nyní lidem zapovězeno, třebaže kdysi zde žili.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Krásné

(Any, 2. 12. 2015 20:58)

Spoustu článků z jiných zdrojů je velmi nepravdivých a vymyšlených. Tento je však pravdivý.
O draky se zajímám a tento článek mě i trochu něco naučil.
Opravdu hezky napsané a velmi užitečné.